Opóźniona choroba móżdżkowa i śmierć po przypadkowej ekspozycji na dimetylortęć ad 6

Ponieważ dimetylortęć jest supertoksyczną substancją chemiczną, która może szybko przenikać przez zwykłe rękawice lateksowe i tworzyć toksyczne opary po wycieku, jego synteza, transport i wykorzystanie przez naukowców powinny być ograniczone do minimum, i należy obchodzić się z nim tylko z najwyższą ostrożnością i z zastosowaniem rygorystycznych środków ochronnych Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez grant (ES 01247) z Narodowego Instytutu Zdrowia Środowiskowego.
Jesteśmy wdzięczni pracownikom służby zdrowia w obu szpitalach, którzy zapewniali doskonałą opiekę nad pacjentem; dr Lionelowi Lewisowi za analizy kinetyczne; Dr Williamowi Hickeyowi za jego kierowanie pracą neuropatologiczną; Drs. Leslie A. Shinobu i Dean Le, za ich kliniczną opiekę nad pacjentem i przydatne uwagi; dr Johnowi S. Winnowi za pomoc w ustaleniu chronologii ekspozycji i dostarczenie informacji na temat chemicznych i fizycznych właściwości rtęci; oraz personelowi laboratorium Wydziału Medycyny Środowiskowej, Wydziału Medycyny i Stomatologii Uniwersytetu Rochester, zwłaszcza Margaret Langdon, w celu analizy zawartości rtęci w próbkach krwi, moczu, włosów i tkanek.
Zanim pacjentka przeszła do stanu wegetatywnego, pacjentka poprosiła, aby jej przypadek został przedstawiony ogólnej społeczności medycznej, naukowcom pracującym z rtęcią i toksykologom, w nadziei na poprawę rozpoznawania, leczenia i zapobiegania przyszłym przypadkom zatrucia rtęcią. .
Author Affiliations
Z Sekcji Farmakologii Klinicznej, Oddziałów Medycyny i Farmakologii / Toksykologii (DWN), Sekcji Neurologii, Oddziałów Medycyny i Pediatrii (REN, MBC) i Oddziału Patologii (RWS), Dartmouth Medical School; oraz Biuro Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa w Dartmouth College (MBB) – oba w Hanowerze, NH; the Neurology Service, Massachusetts General Hospital, Boston (FH); oraz Departament Medycyny Środowiskowej, University of Rochester School of Medicine, Rochester, NY (TYT, EC, TC).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Nierenberga w Dartmouth-Hitchcock Medical Center, Hinman Box 7506, Liban, NH 03756.
[hasła pokrewne: sklerodermia, wdrożenia magento, Choroba Perthesa ]
[patrz też: zespół aspergera test, zespół aspergera u dorosłych, zespół fallota ]